Իսրայելը հերքել է իր օդային տարածքի վերահսկման մասին ԻՀՊԿ հայտարարությունը
Իսրայելի պաշտպանության ուժերը հերքել են իրանական կողմի պնդումներն Իսրայելի օդային տարածքի նկատմամբ վերահսկողություն հաստատելու մասին։
«Այսօր Իրանը որևէ առավելություն չունի իր օդային տարածքում, ինչպե՞ս կարող են նրանք հասնել դրան Իսրայելում։ Վերջին վեց օրերի ընթացքում Իսրայելի ռազմաօդային ուժերն ազատորեն շարժվել են Իրանի օդային տարածքում՝ հարվածելով ԻՀՊԿ-ի դիրքերին»,- ТАСС-ի թղթակցին հայտնել է Իսրայելի բանակի մամուլի խոսնակ Աննա Ուկոլովան։
«Ըստ երևույթին, ԻՀՊԿ հրամանատարության համար օդային տարածքի նկատմամբ վերահսկողության ընկալումը զուտ սուբյեկտիվ է, նրանք զլանում են ստուգել փաստերը»,- շարունակել է նա։
«Նույնիսկ մեր քաղաքների վրա արձակվող հրթիռներն ու ԱԹՍ-ները մեծ մասամբ հաջողությամբ խոցվում են մեր ՀՕՊ-ի կողմից»,- նշել է Ուկոլովան։