«ԱՄՆ-ն պատրաստվում է առաջիկա օրերին հարվածել Իրանին». #Bloomberg
ԱՄՆ բարձրաստիճան պաշտոնյաները առաջիկա օրերին պատրաստվում են Իրանին հարված հասցնելու հնարավորությանը, հաղորդում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
Գործակալության զրուցակիցների խոսքով՝ հարվածը կարող է իրականացվել հանգստյան օրերին։ Աղբյուրներից մեկի համաձայն՝ որոշ դաշնային գործակալությունների ղեկավարներ նույնպես սկսել են նախապատրաստվել հարձակմանը։
«ԱՄՆ բարձրաստիճան պաշտոնյաները պատրաստվում են առաջիկա օրերին Իրանին հարված հասցնելու հնարավորությանը... Իրավիճակը դեռևս զարգանում է և կարող է փոխվել», - հաղորդում է գործակալությունը։
«The Wall Street Journal»-ը, հղում անելով աղբյուրներին, ավելի վաղ հայտնել էր, որ Թրամփը երեքշաբթի հաստատել է Իրանին հարվածելու ծրագիրը, բայց վերջնական հրամանը դեռ չի հաստատել։ CNN-ի փոխանցմամբ՝ նա առայժմ հետաձգում է հարձակումը։