ԿԽՄԿ աշխատակիցներն այցելել են Բաքվում պահվող հայ գերիներին
Հունիսին Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեն (ԿԽՄԿ) կրկին այցելել է հայկական ծագում ունեցող անձանց, որոնց մասին տեղեկություններ է տրամադրել ադրբեջանական կողմը։ Այս մասին ԿԽՄԿ-ն տեղեկացրել է APA-ին։
«Կայացել են անհատական ​​հանդիպումներ կալանավորվածների հետ, ստեղծվել են պայմաններ նրանց ընտանիքների հետ կապ հաստատելու համար, նրանք ստացել են ծանրոցներ իրենց ընտանիքներից։
ԿԽՄԿ-ն պայմաններ է ստեղծում կալանավորված անձանց ընտանիքների հետ կապերը վերականգնելու կամ շարունակելու համար», - ասվում է տեղեկատվության մեջ։