«Իսրայելը հարվածել է Իրանի հյուսիսում գտնվող թիրախներին»․ #ISNA
Ըստ գործակալության՝ Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Իրանի հյուսիսում գտնվող Բաբոլ և Բաբոլսար քաղաքներին՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարած հրադադարից հետո։
Հաղորդվում է, որ քաղաքներում պայթյուններ են լսվել։ Թե կոնկրետ որ թիրախներն են հայտնվել հարվածի տակ, տեղեկություններ չեն հաղորդվում։
Իսրայելի պետական Kan հեռուստատեսությունը, իր հերթին, հաղորդել է, որ Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածել են Թեհրանի հյուսիսում գտնվող ռադարային կայանին։
Հարվածն Իսրայելի ուղղությամբ առավոտյան հրթիռի արձակման պատասխանն էր, որն իսրայելական կողմը համարել էր հրադադարի խախտում։ Ըստ հեռուստաալիքի՝ այդ թիրախը խորհրդանշական էր։