«ՌԴ-ն կապի մեջ է ՀՀ-ի հետ՝ Կարապետյանի ձերբակալության հարցով»․ Պեսկով
Մոսկվան կապի մեջ է Երևանի հետ, այդ թվում՝ ձերբակալված գործարար Սամվել Կարապետյանի հարցով, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Այո, իհարկե, կա։ Մենք կապի մեջ ենք մեր գործընկերների հետ Հայաստանում, Երևանում... Եվ, քանի որ Կարապետյանը նաև Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացի է, համապատասխան շփումներ տեղի են ունենում», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք Կարապետյանի հարցով Մոսկվան կապի մեջ է Երևանի հետ։
Կրեմլի ներկայացուցչի խոսքով՝ Հայաստանը Ռուսաստանի կարևոր գործընկերն է։ Երկու երկրների միջև հարաբերությունները զարգանում են տարբեր ոլորտներում։