«Թույլ չենք տա, որ մեր տարածքն օգտագործվի Իրանի դեմ». Ալիևը՝ Փեզեշքիանին
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ այսօր կայացած հեռախոսազրույցում հատուկ ուշադրություն է դարձվել Ադրբեջանի տարածքից իսրայելական ԱԹՍ-ների՝ դեպի Իրան հնարավոր թռիչքի մասին հաղորդագրություններին:
Մասուդ Փեզեշքիանը կոչ է արել ուսումնասիրել և ստուգել Ադրբեջանի տարածքից Իրանի դեմ իսրայելական ԱԹՍ-ների թռիչքների մասին լուրերը։
Ալիևը հավաստիացրել է, որ իր երկրի տարածքը չի օգտագործվել և չի օգտագործվելու «բարեկամական ու եղբայրական Իրանի դեմ»։
«Մենք Իրանը համարում ենք բարեկամական և եղբայրական պետություն, և թույլ չենք տա, որ մեր տարածքը կամ օդային տարածքը օգտագործվի այս սկզբունքին հակասող նպատակներով», - ասել է Ալիևը: