«Արևմտյան Ադրբեջանն իրանական նահանգի անվանում է». Սոբհանի
Արևմտյան Ադրբեջանն իրանական նահանգի անվանում է։ Ինչպես հաղորդում է «Miran Press»-ը, այս մասին հայտարարել է Երևանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին։
«Իրանը վճռականորեն աջակցում է Հայաստանի ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը և դատապարտում է Իսլամական համագործակցության կազմակերպության հայտարարության մեջ պարունակվող սխալ ձևակերպումները», - ասել է Հայաստանում Իրանի դեսպանը։
««Արևմտյան Ադրբեջան» անվանումը պետք է օգտագործվի բացառապես որպես իրանական նահանգի անվանում և չպետք է կապվի որևէ այլ պետության տարածքի հետ», - ընդգծել է նա։