«Ռուս լրագրողների ձերբակալությունը չի համապատասխանում երկկողմ հարաբերությունների ոգուն»․ Պեսկով
![]() 741 Երեքշաբթի, 01 հուլիսի, 2025 թ., 15:22 Բաքվում ռուս լրագրողների ձերբակալությունը բացարձակապես չի համապատասխանում երկկողմ հարաբերությունների ընդունված նորմերին և ոգուն։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ «Խոսքը կոնկրետ լրագրողների մասին է։ Եվ, իհարկե, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների դեմ նման միջոցառումները բացարձակապես չեն համապատասխանում համընդհանուր կանոններին և նորմերին, ռուս-ադրբեջանական հարաբերությունների ոգուն և բնույթին»,- ասել է Պեսկովը։ «Մենք կարծում ենք, որ այս հուզական, չափազանց հուզական արձագանքը կփոխարինվի անմիջական շփումով, որի ընթացքում պատասխաններ կտրվեն բոլոր հարցերին», - հավելել է Պեսկովը։ Հունիսի 30-ին Ադրբեջանի ՆԳՆ-ն հայտարարել էր, որ իրավապահ մարմինները գործողություն են իրականացնում «Sputnik Ադրբեջան» լրատվական գործակալության գրասենյակում։ Ավելի ուշ նախարարությունը հայտնել է գործակալության գրասենյակում մի քանի անձանց ձերբակալման մասին։ |