«Թրամփը և Զելենսկին կքննարկեն Ուկրաինային զենքի մատակարարումը դադարեցնելու հարցը»․ #FT
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և Վլադիմիր Զելենսկին ուրբաթ կայանալիք հեռախոսազրույցի ժամանակ կքննարկեն Կիևին տրամադրվող օգնության դադարեցման հարցը, հաղորդում է բրիտանական Financial Times թերթը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
Ավելի վաղ Politico-ն, հաղորդել էր, որ ԱՄՆ-ն և Ուկրաինան աշխատում են Զելենսկու և Թրամփի միջև հեռախոսազրույց կազմակերպելու ուղղությամբ։
«Դոնալդ Թրամփը և Վլադիմիր Զելենսկին ուրբաթ կայանալիք հեռախոսազրույցի ժամանակ կքննարկեն Կիևին ԱՄՆ-ից որոշ կարևոր մատակարարումների անսպասելի դադարեցման հարցը...Զելենսկի նաև կբարձրացնի ապագայում զենքի հնարավոր վաճառքի հարցը», - հայտնում է լրատվամիջոցը։
Հիշեցնենք՝ Փենթագոնը հայտարարել էր, որ չի պատրաստվում ամբողջությամբ դադարեցնել Ուկրաինային տրամադրվող ռազմական օգնությունը։