«Ադրբեջանում կալանավորված 13 անձանց այցելելու հարցը համաձայնեցվել է»․ Զախարովա
Ադրբեջանում կալանավորված 13 ՌԴ քաղաքացիների մոտ հյուպատոսական աշխատակիցների այցը համաձայնեցվել է։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Ադրբեջանում կալանավորված 13 Ռուսաստանի քաղաքացիների մոտ հյուպատոսական աշխատակիցների մուտքի հարցը համաձայնեցվել է », - ասել է նա։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր «Sputnik Ադրբեջանի» աշխատակիցների՝ ՌԴ քաղաքացիների ձերբակալման մասին, այն բանից հետո, երբ Եկատերինբուրգում սպանության մեջ մեղադրվող Ադրբեջանի երկու քաղաքացի էր ձերբակլվել, որոնք, ըստ Բաքվի, ոստիկանների կողմից կիրառված բռնության արդյունքում մահացել են։