«ԱՄՆ-ի յուրաքանչյուր ռումբ ճշգրիտ հարվածել է թիրախին»․ Թրամփ
Իրանում յուրաքանչյուր ռումբ ճշգրիտ հարվածել է իր թիրախին։ Այս մասին հայտնել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի հետ հանդիպումից առաջ՝ նշելով, որ Նեթանյահուի հետ հանդիպման ժամանակ կքննարկվի նաև Իրանի հետ «մշտական համաձայնագիր» կնքելու հարցը։
Թրամփը լրագրողներին հայտնել է, որ «Իրանը պետք է հրաժարվի այն ամենից, ինչի մասին դուք շատ լավ գիտեք»։
Իրանական միջուկային օբյեկտների վրա ԱՄՆ-ի վերջին հարձակումը նա անվանել է «լիակատար ոչնչացում»։
«Յուրաքանչյուր ռումբ ճշգրիտ հարվածել է իր թիրախին. սա հաստատվել է ատոմային հանձնաժողովների կողմից։ Հիմա Իրանը պետք է ամեն ինչ սկսի նորից և ուրիշ վայրից»։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Թրամփը և Նեթանյահուն կհանդիպեն Սպիտակ տանը՝ հուլիսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը։ Քննարկման թեմաներից մեկը կլինի նաև Գազայում պատերազմի ավարտի պայմանների համաձայնեցումը։