«ԵՄ-ն և Իսրայելը համաձայնության են եկել Գազայում մարդասիրական իրավիճակի շուրջ»․ Կալլաս
Այս մասին X-ի իր էջում հայտնել է ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության գերագույն ներկայացուցիչ Կայա Կալլասը։
«Այսօր մենք համաձայնության եկանք Իսրայելի հետ՝ Գազային մարդասիրական օգնությունն ավելի հասանելի դարձնելու համար։ Կստեղծվեն ավելի շատ անցակետեր, օգնություն և սնունդ տեղափոխող բեռնատարներ կմտնեն Գազա։ Կվերականգնվեն կենսականորեն կարևոր ենթակառուցվածքները, կապահովվի մարդասիրական աշխատողների անվտանգությունը», - նշել է Կալլասը։
Հիշեցնենք, որ 2023 թվականի հոկտեմբերից ի վեր Իսրայելի հարձակումների հետևանքով զոհված պաղեստինցիների թիվը մոտենում է 58 հազարի։