«Ուկրաինային տրամադրվող ռազմական օգնության մեծ մասը նախկինի պես շարունակվում է»․ Ռուբիո
ԱՄՆ-ի կողմից Ուկրաինային տրամադրվող ռազմական օգնության մեծ մասը չի կասեցվել և շարունակվում է ըստ ժամանակացույցի: Այս մասին հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն։
«Վերջնական արդյունքում ես կասեի, որ Ուկրաինային տրամադրվող ԱՄՆ ռազմական օգնության մեծ մասը երբեք չի կասեցվել և շարունակվում է ըստ ժամանակացույցի», - ասել է Ռուբիոն։
«ԱՄՆ-ն քաղաքական որոշում չի կայացրել այլևս զենք չփոխանցել Ուկրաինային, միայն վերանայվել են պաշարները և դադարեցվել մատակարարումները», - հավելել է նա։
Եվրոպայում ԱՄՆ մի շարք գործընկերներ ունեն Patriot հակաօդային պաշտպանության համակարգեր, որոնք անհրաժեշտ են Կիևին, և Վաշինգթոնը հույս ունի ապահովել, որ դրանք փոխանցվեն Ուկրաինային, հավաստիացրել է պետքարտուղարը։