«Հեզբոլլահը» պատրաստ է հետ մղել Լիբանանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հնարավոր ագրեսիան
«Հեզբոլլահ» շարժումը վերականգնել է իր ռազմական ներուժը և պատրաստ է հետ մղել Լիբանանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հնարավոր ագրեսիան: «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է շարժման քաղաքական խորհրդի անդամ Մահմուդ Կամատին։
«Եթե Իսրայելը որոշի պատերազմ սկսել Լիբանանի դեմ ԱՄՆ աջակցությամբ, դա կպահանջի անհապաղ արձագանք...Մենք լիովին պատրաստ ենք հետ մղել Իսրայելի ցանկացած հարձակում Լիբանանի վրա», - ասել է Կամատին։
Շիական դիմադրության քաղաքական խորհրդի ներկայացուցիչն ընդգծել է, որ «Հեզբոլլահ»-ի զինաթափման հարցի նկատմամբ միջազգային ուշադրությունը շարժման մարտական պատրաստվածության և ռազմավարական ներուժի ուղղակի ցուցիչ է։