«Քելլոգի հետ քննարկեցինք խաղաղությունը մերձեցնելու մեր համատեղ քայլերը»․ Զելենսկի
ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Քիթ Քելլոգը և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին քննարկել են խաղաղության հասնելու համար ԱՄՆ-ի հետ համագործակցության ոլորտները։ Այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
«Մենք քննարկեցինք խաղաղության տանող ուղին և թե ինչ կարող ենք գործնականում անել միասին այն մերձեցնելու համար։ Դա Ուկրաինայի օդային պաշտպանության ամրապնդումն է, համատեղ արտադրությունը, Եվրոպայի հետ համատեղ պաշտպանական զենքի գնումը։ Եվ, իհարկե, պատժամիջոցներ Ռուսաստանի և նրան օգնողների դեմ։ Մենք հույս ունենք, որ Միացյալ Նահանգները առաջնորդող դեր կստանձնի, քանի որ պարզ է, որ Մոսկվան չի կանգնի, եթե նրա անհամարժեք նկրտումները չկանգնեցվեն ուժով», - ասել է Ուկրաինայի նախագահը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչր Քիթ Քելլոգը ժանանել է Կիև։ Նրա խոսքով՝ այցը կտևի մեկ շաբաթ։