«Լարիջանին Պուտինին ուղերձ է փոխանցել Իրանի ղեկավարության անունից»․ Բաղայի
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Լարիջանին լավ հանդիպում է ունեցել Պուտինի հետ Մոսկվա կատարած այցի ընթացքում՝ քննարկելով Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը, հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային։
«Մոսկվա կատարած այցի ընթացքում Լարիջանին նախագահ Պուտինին է փոխանցել Իրանի ղեկավարության ուղերձը՝ Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ Իսլամական Հանրապետության ընդհանուր դիրքորոշումներով և տեսակետներով», - ասել է նա շաբաթական մամուլի ասուլիսում։
Բացի այդ, Պուտինը և Լարիջանին քննարկել են համաշխարհային գործընթացները և արդիական հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ երկկողմ հարաբերությունները։
Հիշեցնենք՝ կիրակի Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում ընդունել է Լարիջանիին, ով իր գնահատականներն էր տվել Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի սրման, ինչպես նաև Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ։