«Նոր միջանցքների ստեղծումը չպետք է խաթարի տարածաշրջանի երկրների ինքնիշխանությունը»․ Բաղայի
Նոր միջանցքների ստեղծումը չպետք է խաթարի տարածաշրջանի երկրների ինքնիշխանությունը։ Այս մասին, իրանական borna.news- փոխանցմամբ, հայտնել է Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Իսմայիլ Բաղային՝ ի պատասխան «Զանգեզուրի միջանցքի» վերաբերյալ Ադրբեջանի նախագահի վերջին հայտարարությունների մասին հարցին։
«Նոր միջանցքների ստեղծումը չպետք է խաթարի տարածաշրջանային երկրների ինքնիշխանությունն ու ճանաչված տարածքային սահմանները և ուղեկցվի տարածաշրջանային աշխարհաքաղաքական փոփոխություններով»,- ասել է Բաղային։
«Որոշ դեպքերում Կովկասյան տարածաշրջանի այլ երկրների խոսույթներն ու դիրքորոշումները կարող են սխալ մեկնաբանվել և ճշգրիտ չարտացոլվել լրատվամիջոցներում, ինչն ինքնին թյուրըմբռնում է առաջացնում»,- հավելել է նա։