«Թեհրանում կկայանա Չինաստան-ՌԴ-Իրան եռակողմ հանդիպում»․ Բաղայի
Հուլիսի 22-ին Թեհրանում կկայանա Չինաստանի, Ռուսաստանի և Իրանի ներկայացուցիչների միջև եռակողմ հանդիպում։ Այս մասին հայտնել է Իրանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային՝ նշելով, որ քննարկվելու են միջուկային ծրագրի հետ կապված հարցեր և եվրոպական կողմի սպառնալիքներին արձագանքելու ուղիները:
Իրանի ներկայացուցիչը շեշտել է, որ Ռուսաստանը և Չինաստանը, որպես ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի անդամներ և «Միջուկային համաձայնագրի» կողմեր, կարող են էական դեր խաղալ կարգավորման հարցում։
«Մենք վերջին մեկ տարվա ընթացքում բովանդակային բանակցություններ ենք ունեցել Ռուսաստանի և Չինաստանի հետ՝ կապված տարածաշրջանային խնդիրների հետ։ Հուլիսի 22-ի հանդիպումը ևս կարևոր քայլ է այս ուղղությամբ»,- ասել է Բաղային։