Բանգլադեշում ինքնաթիռի վթարի հետևանքով առնվազն 19 մարդ է զոհվել
Բանգլադեշի մայրաքաղաքում տեղի ունեցած ինքնաթիռի վթարի հետևանքով զոհվել է առնվազն 19 մարդ, վիրավորների թիվը տատանվում է 100-ից 150-ի սահմաններում, հաղորդում է Daily Star-ը՝ հղում անելով կառավարության պաշտոնյաներին։
«Մայլսթոուն քոլեջի տարածքում Բանգլադեշի ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռի վթարի հետևանքով զոհվել է առնվազն 19 մարդ», - լրատվամիջոցին հայտնել է Բանգլադեշի հրշեջ և քաղաքացիական պաշտպանության խոսնակ Շահջահան Շիկդերը։
Իր հերթին, Առողջապահության նախարարության գլխավոր խորհրդականի հատուկ օգնական Սայեդուր Ռահմանը հայտնել է 16 մահվան դեպքի մասին։ Նա նշել է, որ ինքնաթիռի վթարի հետևանքով «վիրավորվել է 100-ից 150 մարդ»։