«Պաղեստինի հարցում ՌԴ-ն ելնում է ՄԱԿ-ի ԱԽ բոլոր բանաձևերից»․ Պեսկով
Պաղեստինի հարցում Ռուսաստանը ելնում է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի բոլոր բանաձևերից, և դրանց հետևելը իրավիճակից դուրս գալու ամենաճիշտ ճանապարհն է, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Ավելի վաղ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել էր, որ Ֆրանսիան պաշտոնապես կճանաչի Պաղեստին պետությունը՝ սեպտեմբերին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նիստում։
«Այս դեպքում մենք ելնում ենք ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի բոլոր բանաձևերից և կարծում ենք, որ համապատասխան բանաձևերին հետևելը միակ ճիշտ ճանապարհն է այն դժվարին իրավիճակից դուրս գալու որոնման համար, որում այժմ գտնվում է տարածաշրջանը», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը։