«Ռուսական բանակը քաղաքացիական թիրախներին չի հարվածում». Պեսկով
Ռուսական բանակը քաղաքացիական թիրախներին չի հարվածում հատուկ գործողության տարածքում։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Կրեմլի ներկայացուցիչն այսպես է մեկնաբանել Ուկրաինայի այն հայտարարությունները, որ Ռուսաստանի զինված ուժերի կործանիչներն օդային հարված են հասցրել Զապորոժյեի մարզի Բելենկովսկայա ուղղիչ գաղութին, որի հետևանքով 17 մարդ էր զոհվել։
«Ռուսական բանակը չի հարվածում քաղաքացիական թիրախներին։ Հարվածներ են հասցվում ռազմական և մերձ-ռազմական ենթակառուցվածքներին»,- ասել է Պեսկովը։