«Ուկրաինան, ինչպես միշտ, պատրաստ է համագործակցել ԱՄՆ-ի հետ». Զելենսկի
Ուկրաինան, ինչպես միշտ, պատրաստ է համագործակցել ԱՄՆ-ի հետ։ Այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։ «Ուկրաինան պատրաստ է համագործակցել նախագահ Թրամփի հետ՝ հնարավորինս արդյունավետ ձևով, որպեսզի այս պատերազմն ավարտվի արժանապատվորեն և երկարատև խաղաղությամբ»,- X-ի իր էջում գրել է Զելենսկին՝ արձագանքելով ԱՄՆ նախագահ Դոլանդ Թրամփի՝ նախօրեին արված հայտարարությանը։
ԱՄՆ նախագահը հայտարարել էր, որ հիասփաթված է Ռուսաստանի նախագահից և կրճատում է 50-օրյա ժամկետը, որ տվել էր Վլադիմիր Պուտինին Ուկրաինայում խաղաղության հասնելու շուրջ գործարք կնքելու համար՝ նշելով, որ հիմա դրա համար 10-12 օր է տալիս: