«Եթե ուրբաթ ՌԴ-ն չհամաձայնի հրադադարի, ԱՄՆ-ի կողմից հետևանքների կբախվի»․ Թրամփ
Եթե ուրբաթ Ռուսաստանը չհամաձայնի հրադադարի, ապա ԱՄՆ-ի կողմից հետևանքների կբախվի։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Կլինեն շատ լուրջ հետևանքներ։ Այո՛», - ասել է Թրամփը՝ ի պատասխան հարցին, թե արդյո՞ք հետևանքներ կլինեն, եթե Ռուսաստանը հրաժարվի համաձայնել ուկրաինական հակամարտության մեջ հրադադար հաստատելուն։
Կրեմլը և Սպիտակ տունն անցյալ շաբաթ հայտարարել էին, որ Պուտինը և Թրամփը կհանդիպեն Ալյասկայում՝ օգոստոսի 15-ին։ Երեքշաբթի Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քերոլին Լևիթը մանրամասնել է, որ գագաթնաժողովը տեղի կունենա Անքորիջում։