ԱՄԷ-ի միջնորդությամբ ռուս և ուկրաինացի ռազմագերիներ են փոխանակվել
Ռուսական կողմը Ուկրաինայի տարածքից վերադարձրել է 84 զինծառայողի՝ նույնքան Ուկրաինայի զինված ուժերի զինծառայողների դիմաց։ Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
«Ներկայումս ռուս զինծառայողները գտնվում են Բելառուսի Հանրապետության տարածքում, որտեղ նրանք ստանում են անհրաժեշտ հոգեբանական և բժշկական օգնություն», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Ինչպես նշել է գերատեսչությունը, ռուս զինծառայողները կտեղափոխվեն Ռուսաստանի Դաշնություն վերականգնողական բուժման համար։
«Ռուս զինծառայողներին գերությունից վերադարձնելու հարցում Արաբական Միացյալ Էմիրությունները ցուցաբերել են մարդասիրական միջնորդական ջանքեր», - ընդգծել է նախարարությունը։