«Պուտինի և Թրամփի հանդիպումը կկայանա «3+3» ձևաչափով». Սպիտակ տուն
Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը տեղի կունենա «3+3» ձևաչափով, այլ ոչ թե դեմ առ դեմ, ինչպես նախկինում հաղորդվել էր։ Հանդիպմանը կմասնակցեն Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։ Այս մասին հաղորդում է Reuters-ը՝ հղում կատարելով Սպիտակ տանը։
Ամերիկյան կողմը կներկայացնեն նախագահ Թրամփը, ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն և ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Սթիվ Ուիթքոֆը։
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը և ԱՄՆ-ում ՌԴ դեսպան Ալեքսանդր Դարչիևն արդեն ժամանել են Անքորիջ։ Գագաթնաժողովին կմասնակցեն նաև նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը և պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը։