Թրամփը կոչ է արել քրեական պատասխանատվության ենթարկել Սորոսին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կոչ է արել քրեական պատասխանատվության ենթարկել հունգարա-ամերիկացի ֆինանսիստ և միլիարդատեր Ջորջ Սորոսին և նրա որդուն՝ ԱՄՆ-ում բողոքի բռնի ցույցերին աջակցելու համար։
«Ջորջ Սորոսին և նրա ձախ արմատական ​​հրաշալի որդուն պետք է մեղադրանք առաջադրվի Ռիկոյի ակտի համաձայն՝ Միացյալ Նահանգներում բողոքի բռնի ցույցերին աջակցելու համար», - գրել է Թրամփը իր Truth Social սոցիալական ցանցում։
Նախագահը շեշտել է, որ մենք այլևս չենք կարող թույլ տալ, որ «խելագարները քանդեն Ամերիկան, ​​և նրանց շնչելու և ազատ լինելու հնարավորություն չենք տա»։
«Սորոսը և նրա խելառների խումբը հսկայական վնաս են հասցրել մեր երկրին», - ասել է Թրամփը։
ԱՄՆ նախագահը միլիարդատիրոջ ընկերներին կոչ է արել Արևմտյան ափին զգույշ լինել, քանի որ ԱՄՆ կառավարությունը «հետևում է» նրանց։
Ռիկոյի օրենքը քրեական պատասխանատվություն է նախատեսում հանցավոր խմբի բոլոր անդամների համար, եթե նրանցից մեկը հանցագործություն է կատարում։