Արգենտինայի նախագահի վրա քարոզարշավի ժամանակ քարեր են նետել
Արգենտինայի նախագահ Խավիեր Մայլին շտապ ընդհատել Լոմաս դե Սամորա քաղաքում ընթացող իր քարոզարշավն այն բանից հետո, երբ ցուցարարները քարեր և շշեր են նետել նրա ավտոշարասյան վրա։
Մայլին բաց տանիքով մեքենայով ողջունել է քաղաքի բնակիչներին։ Այդ պահին նրա կողմնակիցների, ոստիկանության և ցուցարարների միջև բախումներ են սկսվել, որոնց ընթացքում նախագահի մեքենայի վրա քարեր և այլ առարկաներ են նետվել։ Անվտանգության ծառայությունը որոշել է շտապ տարհանել նրան դեպքի վայրից։
Նախագահի մամուլի խոսնակ Մանուել Ադորնիի խոսքով՝ միջադեպի արդյունում ոչ ոք չի տուժել։ Անկարգությունների համար նա մեղադրել է նախկին նախագահ Քրիստինա Ֆերնանդես դե Կիրշների կողմնակիցներին։
Քարոզարշավն անց էր կացվում Բուենոս Այրեսի նահանգի օրենսդիր ժողովի ընտրությունների համար, որը նախատեսված է սեպտեմբերի 7-ին։