«2020-2022 թվականների եռակողմ համաձայնագրերը մնում են ուժի մեջ». Զախարովա
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անդրադարձել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եռակողմ համաձայնագրի վերաբերյալ հայտարարությանը։
Զախարովան Փաշինյանի հայտարարություններն անվանել է «պատկերավոր արտահայտություն»։
«2020-2022 թվականների եռակողմ համաձայնագրերը մնում են ուժի մեջ, կողմերից ոչ մեկը չի հրաժարվել դրանցից, և դրանց դադարեցման վերաբերյալ փաստաթղթեր գոյություն չունեն»,- նշել է Զախարովան։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ՀՀ, ՌԴ և Ադրբեջանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությունը «կորցրել է իր ուժը»։