«Թրամփը մտադիր է ելույթ ունենալ Իսրայելի խորհրդարանում»․ #Axios
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պլանավորում է ելույթ ունենալ Իսրայելի խորհրդարանում Իսրայել կատարած իր այցի ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է Axios-ը։
«Նախագահ Թրամփը հեռախոսով ինձ ասաց, որ, հավանաբար, առաջիկա օրերին կմեկնի Իսրայել և հնարավոր է՝ ելույթ ունենա Քնեսեթում», - գրել է լրատվականի թղթակիցը։
Գործարքի մասին հայտարարությունից կարճ ժամանակ անց տված կարճ հեռախոսազրույցում Թրամփը շեշտել է, որ սա մեծ օր է Իսրայելի և աշխարհի համար։
Նա նաև հավելել է, որ «հիանալի» զրույց է ունեցել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ։ Թրամփի խոսքով՝ Նեթանյահուն իսկապես երջանիկ է։
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել էր, որ Իսրայելը և պաղեստինյան արմատական ​​ՀԱՄԱՍ շարժումը ստորագրել են Սպիտակ տան նախագահի առաջարկած խաղաղության ծրագրի առաջին մասը։