Լունտիկի մասին նոր լիամետրաժ մուլտֆիլմը կթողարկվի 2026 թվականի ամռանը
«Լունտիկ. Լուսնի մութ կողմը» լիամետրաժ մուլտֆիլմի պրեմիերան նախատեսված է 2026 թվականի օգոստոսի 27-ին։ Այս մասին հայտարարել են «Վոլգա» կինոընկերության ներկայացուցիչները, որը կզբաղվի դրա հանրահռչակմամբ:
Նոր ֆիլմը կշարունակի 2024 թվականին թողարկված «Լունտիկ. Վերադարձ տուն» ֆիլմի սյուժեն։ Այդ ֆիլմում հերոսը և իր ընկերները ճանապարհորդում են դեպի լուսին՝ մորը գտնելու համար։ Կինոյի հիմնադրամի միասնական ավտոմատացված տեղեկատվական համակարգի (UAIS) տվյալներով՝ ֆիլմը վաստակել է ավելի քան 507 միլիոն ռուբլի։
Դարինա Շմիդտը կրկին կղեկավարի և կգրի նախագծի սցենարը։ Նա նաև մասնակցել է Լունտիկի մասին առաջին ֆիլմի ստեղծմանը և աշխատել է «Իվան Ցարևիչը և մոխրագույն գայլը», «Երեք բոգատիրներ» և «Երեք կատուներ» շարքերի վրա։ Վոլգայի փոխանցմամբ՝ «Լունտիկ» ֆրանշիզը 2026 թվականին կնշի իր 20-ամյակը։ Նոր ֆիլմում կերպարը կմեկնի հորը գտնելու, և հեռուստադիտողները ավելին կիմանան այն աշխարհի մասին, որտեղ նա ծնվել է։
«Լունտիկը և նրա ընկերները» անիմացիոն սերիալը հեռարձակվում է 2006 թվականից և ունի ավելի քան 500 սերիա։ Այն պատմում է լուսնային այլմոլորակայինի մասին, որը պատահաբար վայրէջք է կատարում Երկրի վրա։