Իրանում աղոթքից հետո անձրև է տեղացել
Իրանի պետական հեռարձակողը հայտարարել է, որ երկրի արևմտյան մասից Իրան է մտել անձրևային ճակատ, և առաջիկա շաբաթվա ընթացքում մի քանի նահանգներում տեղումներ են սպասվում։
Ուրբաթ օրը Իրանի մայրաքաղաքի բնակիչները, վեցամյա երաշտի պատճառով առաջացած ջրային ճգնաժամի պայմաններում, Թեհրանի հյուսիսում գտնվող Իմամզադե Սալեհի հայտնի սրբավայրում համատեղ աղոթք են արել անձրևի համար, որը գլխավորել է Իմամ Խոմեյնիի աշակերտ այաթոլլահ Ջամալեդդին Դինպարվարը։
«Այսօր առավոտյան երկիր է ժամանել անձրևային ճակատ արևմուտքից», - հայտնել է IRIB օդերևութաբանական գործակալությունը։
Ավելի վաղ Իրանի իշխանությունները հայտարարել էին, որ Իրանը վերջին տասնամյակի ամենածանր ջրային ճգնաժամն է ապրում: