Մահացել է ABBA խմբի երաժիշտ Յան Քլինգը
Երաժիշտ Յան Քլինգը, որը կատարել էր ABBA խմբի «Fernando» երգի ֆլեյտայի ներածությունը, մահացել է 85 տարեկան հասակում։ Այս մասին հայտնել է Aftonbladet-ը՝ հղում անելով նրա որդուն՝ Մաթիաս Քլինգին։
Երաժշտի որդին ասել է, որ հայրը հաճախ է մասնակցել խմբի ստուդիական սեանսներին։ Նա ասել է, որ Քլինգը մասնակցել է խմբի մի քանի ալբոմների, այդ թվում՝ «Arrival», «Voulez-Vous», «Super Trouper» և «The Visitors» ալբոմների ստեղծմանը։ Նա նվագել է սաքսոֆոն և ֆլեյտա։
Մաթիասը նշել է, որ Քլինգի անունը հազվադեպ է լսվում։ ABBA-ն գոյություն է ունեցել 1972-1982 թվականներին։ Խումբը հայտնի է դարձել իր «Dancing Queen», «Happy New Year» և «Mamma Mia» երգերով։ 1974 թվականին խումբը հաղթել է «Եվրոտեսիլ» երգի մրցույթում։