«Ուկրաինայի հարցով ԱՄՆ խաղաղության ծրագրի կետերը կրճատվել են»․ Թրամփ
ԱՄՆ-ի առաջարկած ուկրաինական հակամարտության խաղաղ կարգավորման ծրագրի կետերի թիվը կրճատվել է 28-ից մինչև 22։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Դա պարզապես նախագիծ էր։ Այդքանը։ Դա ծրագիր չէր։ Դա գաղափար էր»,- ասել է առաջնորդը լրագրողներին՝ Ֆլորիդա մեկնելու ճանապարհին, որտեղ նա, ինչպես սպասվում է, կանցկացնի Գոհաբանության տոնը։ Նրան խնդրել են մեկնաբանել Հանրապետական կուսակցության կողմնակիցների քննադատությունը, որոնք ԱՄՆ վարչակազմի առաջարկած խաղաղության ծրագրի նախնական տարբերակը համարում էին չափազանց ռուսամետ։
«Նրանք ուսումնասիրեցին կետերից յուրաքանչյուրը, և արդյունքում թիվը կրճատվեց։ Դրանցից շատերը (հարցեր- խմբ․) լուծվել են, և ըստ էության, լուծվել են շատ բարենպաստ ձևով»,- հավելել է Թրամփը։