«Լեհաստանում կործանիչներ տեղակայելու մասին կետը հանվել է ԱՄՆ խաղաղության ծրագրից». Զալևսկի
Լեհաստանում եվրոպական կործանիչներ տեղակայելու մասին դրույթը հանվել է ուկրաինական հակամարտության կարգավորման ԱՄՆ-ի առաջարկած ծրագրից, RMF FM ռադիոկայանի եթերում ասել է Լեհաստանի պաշտպանության փոխնախարար Պավել Զալևսկին։
«Այն (Լեհաստանում ռազմական ինքնաթիռների տեղակայման մասին կետը-խմբ.) վերանայվել է, և որոշվել է, որ պետք է ներառվի այս տեսակի փաստաթղթում»,- նշել է Զալևսկին։
Նա հավելել է, որ ամերիկյան ծրագիրը քննարկելուց հետո պարզ է դարձել, որ այն չպետք է ներառի կետեր, որոնք «որևէ կերպ կապված են ՆԱՏՕ-ի տարածքում ուժերի տեղակայման հետ»։