Դանիայի և Գրենլանդիայի ԱԳ նախարարները հունվարի 14-ին կայցելեն Վաշինգթոն
Դանիայի և Գրենլանդիայի արտաքին գործերի նախարարներ Լարս Լոկկե Ռասմուսենը և Վիվիան Մոտցֆելդտը հունվարի 14-ին Վաշինգթոնում բանակցություններ կանցկացնեն ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ, հաղորդում է դանիական TV2 հեռուստաալիքը՝ հղում կատարելով ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ժամանակացույցին։
Ավելի վաղ CBS-ը հաղորդել էր, որ ԱՄՆ վարչակազմի անդամները կհանդիպեն դանիացի պաշտոնյաների հետ՝ Գրենլանդիայի հարցը քննարկելու համար։
Նշենք, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ եթե ԱՄՆ-ն չվերցնի Գրենլանդիան, դա կանեն Ռուսաստանը կամ Չինաստանը։