Սպիտակ տունը հերքել է Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքների նախապայմանի մասին #FT-ի տեղեկությունը
Սպիտակ տունը հերքել է Financial Times-ի տեղեկությունը, թե Ուկրաինայի կողմից տարածքային պահանջներից հրաժարվելը ԱՄՆ-ի կողմից անվտանգության երաշխիքներ ստանալու պայման է, հայտարարել է մամուլի քարտուղարի տեղակալ Աննա Քելլին։
«Խաղաղության գործընթացում ԱՄՆ-ի միակ դերը գործարքի կնքման համար երկու կողմերի մերձեցումն է»,- հայտարարել է Քելլին
Ավելի վաղ Financial Times-ը, հղում կատարելով քննարկումներին ծանոթ ութ անձանց, հաղորդել էր, թե ԱՄՆ-ն Կիևին հասկացրել է, որ անվտանգության երաշխիքներ կտրամադրի միայն այն դեպքում, եթե Ուկրաինան համաձայնի տարածքային պահանջներից հրաժարվել։