Թուրքիայում հերքել են ամերիկյան ռազմաբազայի վրա հարձակման մասին տեղեկությունները
Թուրքիայում հերքել են երկրում գտնվող ամերիկյան ռազմաբազայի վրա ենթադրյալ հարձակման մասին տեղեկությունները, նշելով, որ հանրապետությունում օտարերկրյա ռազմական բազաներ չկան։
«Որոշ սոցիալական ցանցերում շրջանառվող պնդումները, թե «Թուրքիայում ամերիկյան ռազմաբազան հարձակման է ենթարկվել», իրականությանը չեն համապատասխանում։ Թուրքիայում որևէ երկրի պատկանող ռազմական բազաներ չկան», - ասվում է Թուրքիայի նախագահահի աշխատակազմի հաղորդակցության վարչության ապատեղեկատվության դեմ պայքարի կենտրոնի հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ Թուրքիայի օդային, ցամաքային և ծովային տարածքները, ինչպես նաև ռազմական կառույցները գտնվում են երկրի լիակատար վերահսկողության և ինքնիշխանության ներքո։
«Մեր երկրի վրա որևէ հարձակում չի եղել։ Թուրքիային տարածաշրջանային հակամարտությունների կողմ ներկայացնելուն ուղղված հրապարակումները ապատեղեկատվության ակնհայտ փորձ են», - նշվում է հայտարարության մեջ։