«Երբեք մի թերագնահատեք Թրամփի՝ ԱՄՆ-ի շահերն առաջ մղելու կարողությունը»․ Սպիտակ տուն
Սպիտակ տունը հայտնել է Իրանի նկատմամբ ԱՄՆ-ի հաղթանակի մասին։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահի մամուլի քարտուղար Քերոլայն Լևիթը՝ X սոցիալական ցանցում։
«Սա Միացյալ Նահանգների հաղթանակն է, որը իրականություն են դարձրել նախագահ Թրամփը և մեր անհավանական բանակը։ Գործողության հենց սկզբից նախագահ Թրամփը կանխատեսում էր, որ այն կտևի 4-6 շաբաթ։ Մեր զինվորների անհավանական աշխատանքի շնորհիվ մենք հասանք և գերազանցեցինք մեր հիմնական ռազմական նպատակները 38 օրում»,- գրել է նա։
Բացի այդ, ինչպես նշել է Լևիթը, Թրամփը «հասել է Հորմուզի նեղուցի բացմանը»։
«Երբեք մի թերագնահատեք նախագահ Թրամփի՝ Ամերիկայի շահերը հաջողությամբ առաջ մղելու և խաղաղության հաստատմանը նպաստելու կարողությունը»,- եզրափակել է նա: