«Իրանը նախատեսում է Հորմուզի նեղուցի համար հատուկ ռեժիմ մշակել»․ Մոհաջերանի
Իրանի իշխանությունները ծրագրում են հատուկ ռեժիմ մշակել Հորմուզի նեղուցի համար, որն ունի աշխարհաքաղաքական նշանակություն, РИА Новости-ին տված հարցազրույցում հայտնել է Իսլամական Հանրապետության կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ֆաթեմեհ Մոհաջերանին։
«Հորմուզի նեղուցը մեր երկրի հատուկ սեփականությունն է: Ինչպես ցանկացած սեփականություն, որն օգտագործվում է որպես տարբեր երկրների հետ փոխգործակցության համար, պահանջում է հատուկ ռեժիմ»,- ասել է Մոհաջերանին:
Նրա խոսքով՝ Իրանը կօգտագործի անհրաժեշտ բոլոր միջոցները, որպեսզի Հորմուզի նեղուցի նկատմամբ ազգային շահերը պահպանվեն: