Եվս մեկ ռեկորդ. ԱԱ եզրափակչի ընդմիջման տևողությունը երկարաձգել է` մինչև 27 րոպե
2026 թվականի Աշխարհի առաջնության կազմակերպիչները եզրափակիչ խաղի ընդմիջման տևողությունը երկարաձգել են մինչև 27 րոպե։
Սա Աշխարհի առաջնության պատմության մեջ ամենաերկար ընդմիջման ժամանակն է։
Խաղակեսերի միջև ելույթ են ունեցել Մադոննան, Ջասթին Բիբերը, Շակիրան, BTS-ը, Burna Boy-ը, Գուստավո Դուդամելը և Coldplay-ը։ Երաժշտական ​​շոուն տևել է 11 րոպե։
Ֆուտբոլի պաշտոնական կանոնների համաձայն՝ ընդմիջման տևողությունը չի կարող գերազանցել 15 րոպեն։
Ընդմիջման տևողությունը երկարաձգելու որոշումը հակասություններ է առաջացրել։ ՖԻՖԱ-ի նախկին նախագահ Զեպ Բլատերը քննադատել է այն՝ սոցիալական ցանցերում հայտարարելով. «Աշխարհի առաջնության եզրափակիչը նման է Սուպերբոուլի պատճենի։ Ո՞ւր ես գնում, ՖԻՖԱ»։
Արգենտինայի և Իսպանիայի միջև եզրափակիչը ներկայում ընթանում է 0:0 հաշվով: Երկրորդ եզրափակիչն է մոտենում ավարտին: