Նեպալում ջրհեղեղի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 175-ի
Նեպալում ջրհեղեղի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 175-ի, իսկ 476 օտարերկրացի՝ 28 երկրներից համարվում է անհետ կորած։ Այս մասին հայտնում է հնդկական ANI գործակալությունը՝ հղում անելով Նեպալում դեսպանատան աղբյուրներին։
Դիվանագիտական ներկայացուցչությունում նշել են, որ թվերը դեռ կարող են փոխվել, քանի որ որոնողափրկարարական աշխատանքները դեռ շարունակվում են։
Չինաստանի կողմից հզոր ջրային հոսքը երեկ առավոտյան լցվել է Բհոտե-Կոշի գետ՝ Ռասուվա շրջանում լուրջ ավերածություններ պատճառելով։ Իշխանությունները գետի շրջակայքում գտնվող բնակավայրերում հայտարարել են բարձր պատրաստվածության ռեժիմ։