«Եթե Իրանը միջուկային զենք ունենար, Իսրայելն այլևս գոյություն չէր ունենա». Թրամփ
Եթե Իրանը միջուկային զենք ունենար, Իսրայելն այլևս գոյություն չէր ունենա։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ Fox News-ին տված հարցազրույցում։
«[Իրանցիները] չափազանց դաժան և չար մարդիկ են, և եթե նրանք միջուկային զենք ունենային, Իսրայելն այլևս գոյություն չէր ունենա», - ասել է նա։
ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ Իրանը հարձակվել է այն երկրների վրա, որոնք, ըստ էության, չեզոք դիրք էին զբաղեցնում՝ Սաուդյան Արաբիայի, Կատարի, ԱՄԷ-ի, Բահրեյնի և Քուվեյթի։
Սպիտակ տան ղեկավարի խոսքով՝ ինքը զարմացել է և այն լավ հանգամանք է համարել, քանի որ այդ կերպ Իրանը զրկվվել է այն ամբողջ աջակցությունից, որն ուներ։
Սամվել Կարապետյանը շնորհավորել է Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ծննդյան օրվա առիթով
712:42
«Հնարավո՞ր է, որ Պուտին-Փաշինյան հանդիպումից հետո փոփոխություն լինի Քոչարյանի խափանման միջոցի հետ կապված»․ հարց՝ Աննա Գրիգորյանին