Կրեմլում ավարտվել են Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆի և ԱՄՆ ղեկավարի փեսա Ջարեդ Քուշների միջև բանակցությունները։ Հանդիպումը տևել է մոտ երեք ժամ, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ին։
Մոսկվայի ժամանակով ժամը 23:00-ից հետո ամերիկացի բանակցողների ավտոշարասյունը դուրս է եկել Կրեմլի տարածքից։ Ակնկալվում է, որ Մոսկվայից հետո նրանք այցով կմեկնեն Կիև։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ ամերիկացի բանագնացները Մոսկվա կատարելիք այցի ընթացքում կներկայացնեն Ուկրաինայում հակամարտությունը դադարեցնելու վերաբերյալ առաջարկներ։