West’s war on Iran doomed to failure: Spox
"Demonstrations, protests, clashes and violence in Paris, London and Tel Aviv! But their media speak of protests in Iran, which faded over a month ago despite all Western attempts to ignite the protests, fuel them and keep them up," Kanaani wrote in a Twitter thread on Sunday.
"The West’s ongoing cognitive and hybrid warfare against Iran is the continuation of their military, economic, political and psychological campaign, and it is doomed to failure just like the past."
The European Parliament on January 19 passed a resolution that calls on the European Union to put the IRGC on its terror list and expand its sanctions list to all foundations linked to the Iranian military organization.