Armenia will be represented by the Armenian Ambassador to Russia at the security meeting in Moscow
Armenia will be represented by the republic's ambassador at the meeting of high-ranking representatives responsible for security issues in Moscow, the Armenian Embassy in Russia told RIA Novosti.
The 13th international meeting of high-ranking representatives responsible for security issues will be held in Moscow on May 27-29, 2025, under the chairmanship of Secretary of the Security Council of the Russian Federation Sergey Shoigu.
"There will be a representative from Armenia. Armenia will be represented by the ambassador," the agency was told by the republic's diplomatic mission in Moscow.