Mironov: "This is just the beginning"
The arrest of the son of the head of the Azerbaijani diaspora was at my request, Russian State Duma deputy Sergey Mironov said.
"The son of the head of the Azerbaijani diaspora in the Urals, Shahin Shikhlinsky, was arrested at my request. Checks are expected throughout the Azerbaijani diaspora in Russia, including at large facilities such as the Sadovod and Food City markets in Moscow.
This is just the beginning," Mironov emphasized.
Recall that on Wednesday, the son of the head of the Azerbaijani diaspora in the Urals, Shahin Shikhlinsky, was arrested in Yekaterinburg for running over a police officer.