«Ռոսկոսմոսը» 2021-ից կսկսի ուսումնասիրել Լուսինը և Տիեզերքի այլ հատվածներ
«Ռոսկոսմոսի» ղեկավար Դմիտրի Ռոգոզինը հայտարարել է, որ 2021 թվականին պետական կորպորացիան նախատեսում է սկսել Լուսնի և խոր տարածության հետազոտման ծրագիր:
«2021-ին «Ռոսկոսմոսը» կսկսի իրականացնել Լուսնի և Տիեզերքի հեռավոր հատվածների հետազոտման ծրագիր: Արդյունաբերությունը հիմնովին նոր հրթիռային և տիեզերական տեխնոլոգիայով վերազինման նախապատրաստական աշխատանքները կշարունակվեն, մեր Անգարան նորից կթռչի », - գրել է Ռոգոզինը Twitter- ում:
Իր ամանորյա ուղերձում «Ռոսկոսմոսի» ղեկավարը նաև շեշտել է տիեզերական հետազոտության կարևորությունը՝ ՝նշելով, որ դա «ոչ միայն մարդկության հետաքրքրասիրության բավարարում է, այլև՝ կենսական անհրաժեշտություն»: