#Windows-ի նոր տարբերակը կներկայացվի հունիսի 24-ին
Ամերիկյան Microsoft ընկերությունը հունիսի 24-ին կներկայացնի Windows օպերացիոն համակարգի նոր տարբերակը։ Այս մասին ասված է կորպորացիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Սաթյա Նադելլայի ստորագրած՝ շնորհանդեսի հրավերում։ Փոխանցում է Bloomberg գործակալությունը։
Նոր ծրագրային ապահովումը կներառի դիզայնի թարմացում, Windows App Store-ի միջոցով լրացուցիչ հնարավորություններ ստեղծողների և մշակողների համար, ինչպես նաև օգտատերերի և համայնքների միջև կապի հաստատման ավելի հեշտ եղանակներ:
Ծրագրային ապահովումը սկզբում կտարածվի, այսպես կոչված, Windows ինսայդերների շրջանում՝ մարդիկ, ովքեր շնորհանդեսից հետո կդիմեն ծրագրային ապահովման թեստավորմանը մասնակցելու համար: