Փհենյանը մարտական փառքի հուշարձան կկառուցի
Հյուսիսային Կորեայի կենտրոնական ռազմական հանձնաժողովը հայտարարել է, որ Փհենյանում նախատեսվում է կառուցել մարտական փառքի հուշարձան՝ ի պատիվ զոհված զինծառայողների։
Ավելի վաղ Պետդումայի հանձնախմբի առաջին փոխնախագահ Վիկտոր Վոդոլացկին հայտնել էր, որ Հյուսիսային Կորեան աջակցել է Ռուսաստանին՝ Կուրսկի մարզի ազատագրման հարցում։ Նրա խոսքով՝ ԿԺԴՀ-ն կատարել է փոխգործակցության մասին պայմանագրի պայմանները՝ ակտիվորեն մասնակցելով մարտական գործողություններին։
Ապրիլի 26-ին ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովը Վլադիմիր Պուտինին զեկուցել էր, որ ԿԺԴՀ զինծառայողները բարձր պրոֆեսիոնալիզմ, տոկունություն, քաջություն և հերոսություն են ցուցաբերել Կուրսկի մարզի սահմանամերձ շրջաններն Ուկրաինայի զինված ուժերից ազատագրելու գործողության ընթացքում։
Հիշեցնենք՝ ԿԺԴՀ-ն պաշտոնապես հայտարարել է, որ զորքեր է ուղարկել ՌԴ՝ մասնակցելու Ուկրաինայի դեմ ռազմական գործողություններին։