Նեթանյահուի այցն Ադրբեջան հետաձգվել է
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի այցն Ադրբեջան հետաձգվել է․ հայտնել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում տալով Իսրայելի վարչապետի գրասենյակին։
«Գազայի հատվածում և Սիրիայում տեղի ունեցող իրադարձությունների, ինչպես նաև քաղաքական միջոցառումների սեղմ ժամանակացույցի պատճառով և անվտանգության նկատառումներով Նեթանյահուն որոշել է հետաձգել իր այցն Ադրբեջան։ Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Ալիևին հրավերի համար և բարձր գնահատել երկու երկրների միջև ջերմ հարաբերությունները»,- նշվում է հայտարարության մեջ։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Նեթանյահուն Ադրբեջան կայցելի մայիսի 7-ին, և այցը կտևի մինչև մայիսի 11-ը։
Հիշեցնենք՝ Թուրքիայի ԱԳՆ-ն այսօր հայտարարություն էր տարածել, որ Անկարան չի պատրաստվում տրամադրել իր օդային տարածքը Նեթանյահուի ինքնաթիռի՝ Ադրբեջան թռիչքի համար՝ հիշեցնելով, որ այդ որոշումը կապված է Գազայի հատվածում Իսրայելի ցեղասպան քաղաքականության հետ: